Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest elektrycznym urządzeniem medycznym wykorzystującym cienkie mikroigły nakłuwające skórę w sposób automatyczny i niezwykle precyzyjny. Igły wykonane są z najwyższej klasy molibdenu - materiału, z którego wykonuje się specjalistyczny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica zawierająca igły, jest w stanie wykonać ponad 20 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł w skórę jest regulowana i może wynosić od 0,25 mm do 2,5 mm, natomiast ilość i rozmieszczenie igieł w jednorazowej, sterylnej końcówce są tak dobrane, by można było dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych urządzeń.
Mechanizm działania zabiegu jest niezwykle prosty - nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne w trzech etapach.

Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy.

Następnie dochodzi do tzw. remodelingu - przebudowy naprawczej (trwa kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona.

W fazie końcowej mają miejsce procesy, których efektem jest ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości.

Mimo tak rozłożonego w czasie procesu bardzo szybko możemy zauważyć poprawę. Jednocześnie długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się utrzymywał naprawdę długo.

Nakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach używanych również do tradycyjnej mezoterapii. Należą do nich: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, czynniki wzrostu, peptydy. Kanaliki te otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę, stosując odpowiednie preparaty, których penetracja zwiększa się nawet kilkaset razy.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów, a dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne. Pacjentki są bardzo zadowolone, że przestają się czerwienić. Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny (pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu. Możliwość regulacji stopnia wysunięcia igieł daje niepowtarzalną szansę jednoczasowego zabiegu na cieniutkiej skórze powiek i grubej skórze policzków czy szyi. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać gorąco i lekkie pieczenie. Nakładamy wówczas maskę rewitalizującą. Z kolei następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zdarza się też, że po kilku dniach pojawia się delikatne złuszczanie.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej nie jest jednak przeznaczony dla wszystkich.

Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
- nowotwór,
- stany zapalne skóry,
- trądzik różowaty lub ropowiczy,
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi,
- zaawansowana i nieleczona cukrzyca.

Zalecenia po zabiegu:
Po wykonanym zabiegu ważne jest, aby regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego celu kosmetykami. Skutecznie redukują one ewentualny obrzęk oraz przyspieszają proces regeneracji. Bardzo ważne jest również, aby nie wystawiać skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.

Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od kondycji skóry. Z reguły pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Najczęściej klientki decydują się na serię 2-5 zabiegów.


mezoterapia mikroigłowa kosmetyczka Jarocin


Umów się na zabieg już dziś